برای ثبت آگهی کلیک کنید
* نت آگهی ، ثبت آگهی در اینترنت
ثبت آگهی
ورود به سیستم
اتومبیل املاک مشاغل زیبایی لپتاپ پزشکی موبایل
زمان ثبت : 2982 روز پیش

اعزام دانشجو به تاجیکستان

تاجیکستان با مجوز از وزارت علوم
تحصیلات رایگان سوئد- آخرین فرصت!!!!

اگر می خواهید بطور رایگان در سوئد تحصیل کنید

اگر می خواهید در بهترین دانشگاهها اروپا و به زبان انگلیسی درس بخوانیدبه موسسه ما مراجعه کنید تا با دریافت اطلاعات لازم قادر به تصمیم گیری باشیدموسسه ستاره دانش آرمان دارای مجوز شماره 19875/17/42 از وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای اعزام دانشجو به کشورهایسوئد،ارمنستان،تاجیکستاناقدام به اخذ پذیرش دراین کشور ها در مقاطع تحصیلی کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا به شرح زیر می نماید:

معرفی تاجیکستان:

تاجیکستان سرزمین تزادهای طبیعی شگفت انگیز می باشد. سلسله کوه های بلندی که سرچشمه بیشتر رودخانه های منطقه آسیای مرکزی هستند دره های زیبا منظر، وادی های گرم دارای وضع اقلیمی معتدل که در آنها کشت زارهای پنبه، انگورزارها، باغ های میوه های شهدبار دامان پهن کرده اند بیابان های بلندکوهی که در سردی و گرما کم تر از فصل زمستان سیبیریا نیست – این همه در حدود جمهوری تاجیکستان واقع گردیده است.
پس از فروپاشی شوروی و استقلال کشور تاجیکستان در سال 1991 میلادی سامانیان الگو و سمبل دولت و کشور قرار گرفت زیرا در دوره حکومت سامانیان دولتمداری و نظام اجتماعی درحد اعلای خود شکل گرفته بود. امروز هر تازه واردی که به دوشنبه پایتخت تاجیکستان وارد شود نخستین مکانی که برایش جلب توجه می‌نماید، میدان سامانی و مجسمه امیراسماعیل سامانی است. مجسمه امیراسماعیل سامانی به عنوان سمبل ملی تاجیکان محسوب می شود و واحد پول رایج که تا قبل از استقلال "روبل " روسی بود، به «سامانی» تغییر یافته است (هر سامانی حدود ۳ هزار ریال ایران است). نام خیابانها و مراکز علمی فرهنگی و حتی شهرها و روستاهای تاجیکستان روز به روز تغییر و یکی پس از دیگری بنام سامانیان و شعرا و اندیشمندان بزرگ این مرزو بوم قدیم نامگذاری می شوند.
تاجیکستان دارای چهار استان است: ولایت خودمختار بدخشان کوهی، سغد، ختلان و شهر و نواحی های طابع مرکز.
پایتخت تاجیکستان – شهر دوشنبه

شرایط تحصیل در دانشگاهها

مزایای دانشگاهها:
1-تایید مدارک توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری
2-برخورداری دانشگاهها از استانداردهای جهانی

3- پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی
4-امنیت بالای اجتماعی
5-نزدیکی فرهنگی تاجیکی با ایرانی
6-قابل انتقال به ایران
7- بدون کنکور و پیش دانشگاهی

معرفی دانشگاههای تاجیکستان:

دانشگاهها ی مورد قبول ایران همگی در شهر دوشنبه پایتخت این کشور قرار دارند و از شرایط علمی و تحصیلی خوبی برخوردارند. دانشگاههای مورد قبول ایران عبارتند از:

آکادمی علوم تاجیکستان

عمده‌ترین مرکز و عالیترین مرجع علمی این جمهوری محسوب می‌گردد و در مؤسسات و شعبات خود دانشمندان مشهور کشور را تحت پوشش دارد. آکادمی علوم جمهوری از اعضای پیوسته و وابسته تشکیل می‌شود که انجام پژوهشهای عمده در رشته‌های علوم مختلف طبیعی و جامعه‌شناسی و همچنین تنظیم و تطبیق مطالعات علمی در قلمرو جمهوری از جملة وظایف آنهاست.
آکادمی علوم تاجیکستان در سال 1951 به عنوان شعبة تاجیکستانی آکادمی علوم اتحاد جماهیر شوروی سابق تاسیس گردید. پژوهشها و مطالعات علمی آکادمی در دهة پنجاه عمدتاً به رشته‌های نجوم، زلزله شناسی، زمین‌شناسی، شیمی، زیست‌شناسی و یک سلسله مسایل علوم جامعه‌شناسی اختصاص داشت و در دهة شصت تحقیقات علمی در رشته ریاضیات، فیزیک عملی و نظری، مسایل نفت و ترکیبات طبیعی شیمی، فیزیولوژی و بیولوژی نباتات، اقتصاد، تاریخ و فلسفه، خاورشناسی نیز ابعاد گسترده ای پیدا نمود. آکادمی علوم، مستقیماً تابع هیئت وزیران جمهوری تاجیکستان می‌باشد و ارگان عالی آن، جلسة عمومی شامل اعضای پیوسته و وابسته آکادمی محسوب می‌گردند. این آکادمی بر روی خیابان رودکی و در نزدیکی میدان اُپراواله و دانشگاه ملی مستقر است.

آکادمی علوم جمهوری تاجیکستان هم اکنون دارای سه شعبه و جمعاً 19 پژوهشگاه می‌باشد:
الف) شعبه علوم فیزیک، ریاضیات، زمین‌شناسی و شیمی
ب ) شعبه علوم پزشکی و زیست‌شناسی
ج ) شعبه علوم اجتماعی

(درتمامی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا مورد قبول ایران است)

دانشگاه دولتی آموزگاری تاجیکستان

دانشگاه دولتی آموزگاری صدرالدین عینی تاجیکستان 18 ژانویه سال 1931 با نام انستیتوی عالی اگروپداگوگی (کشاورزی و آموزگاری) شروع بکار کرد و در سال 1939 به نام ارباب ادبیات اکراین ت.گ. شفچنکو تغییر یافت. و سپس با استقلال تاجیکستان نام دانشگاه در سال 1992 به نام دانشگاه دولتی آموزگاری قندل جوره اف تغییر یافت و نهایتاً در سال 2007 به نام کنونی تبدیل یافت که مثلاً نمادی از بزرگی تاثیر فرهنگی صدرالدین عینی در فرهنگ حاضر تاجیکستان می باشد.

این دانشگاه برروی خیابان رودکی ، اصلی ترین خیابان دوشنبه میباشد. دانشگاه دارای یازده دانشکده : فیلولوژی، تاریخ، آموزگاری، ریاضی، جغرافیا، فیزیک، بیولوژی، شیمی، تکنولوژی و صاحبکاری، زبانهای خارجی(انگلیسی ، فرانسه و آلمانی)، زبان و ادبیات روس میباشد و در بیش از 33 اختصاص متخصص آماده می کند در این دانشگاه شعبه دکترا و فوق دکترا نیز فعالیت دارد و 150 استاد دکترا و نامزد علم و حدوداً رویهمرفته بیش از 500 استاد مشغول به تعلیم و تربیت دانشجویان هستند.

این دانشگاه یکی از مهمترین مراکز علمی جهت تعلیم و تربیت مدرسین بلند پایه در تاجیکستان به حساب می رود و تحصیل به سه زبان تاجیکی ،روسی و ازبکی صورت می گیرد.

دانشگاه دارای چاپخانه و همچنین مجله علمی (پیام دانشگاه) و روزنامه (آموزگار جوان) می باشد .

دانشگاه دارای کتابخانه ایی با گنجینه ایی مفید از کتابهای خطی و نادر است که می توان از آن جمله 52 کتاب خطی به زبان عربی، ترکی و هندی ،دستخطهایی از آثار میرزا عبدالقادر بیدل، جامی ، کما خجندی ، سعدی ، حافظ شیرازی و جلال الدین رومی نام برد.

در این دانشگاه یک مرکز زبان روسی و مرکز تکمیل اختصاص معلمان زبان انگلیسی وجود دارد که هر کدام به ترتیب با همکاری سفارت روسیه و بریتانیا در این دانشگاه راه اندازی شده است. اتاق ایران و تاجیک نیز در این دانشگاه وجود دارد که به همت سفارت جمهوری اسلامی جهت گسترش ارتباطات بوجود آمده است که دارای تعدادی کتاب و تجهیزات کامپیوتری و ... می باشد.

خوابگاهی در نزدیکی دانشگاه است که تقریباً از لحاظ امکانات برای اقامت دانشجویان خارجی و داخلی مناسب است .

(درتمامی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا مورد قبول ایران است)

دانشگاه ملی دولتی تاجیکستان

این دانشگاه در سال 1947میلادی تاسیس گردید و در حال حاضر از 14دانشکده مشتمل بر مکانیک و ریاضی، بیولوژی، شیمی، معدن، تاریخ، حقوق ، زمین شناسی، شرق شناسی، روزنامه نگاری، اقتصاد و مدیریت، دارایی و اقتصاد، الکترونیک اقتصادی و فلسفه تشکیل شده است.
دانشگاه ملی جمهوری تاجیکستان با دانشگاه های دولتی مسکو، کلگین فورت اتریش، مانتون آمریکا و دانشگاه قبرس رابطه دو جانبه دارد . ساختمانهای این دانشگاه در نقاط مختلف شهر دوشنبه واقع شده اند که ساختمان اصلی بر روی خیابان رودکی قسمتی دیگر در نزدیکی بازار سبز و قسمتی در قسمتی معروف به جزیره واقع است

(درتمامی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا مورد قبول ایران است)

دانشگاه دولتی کشاورزی تاجیکستان

این دانشگاه از جمله نخستین مراکز آموزشی آسیای میانه می باشد که در سال 1931 میلادی تاسیس شده است و دارای 21 رشته در سه مقطع کارشناسی، تخصصی و کارشناسی ارشد می باشد.
بر اساس آمار سال 2001 میلادی این دانشگاه هر ساله تعداد 600 نفر دانشجو فارغ التحصیل داشته است. این دانشگاه با موسسات علمی و تحقیقاتی کشورهای مستقل مشترک المنافع، آمریکا، ایران، ژاپن، چین، هندوستان، افغانستان، لهستان، آلمان، انگلستان و هلند روابط علمی و تحقیقاتی دارد. دانشگاه مذکور از 12 دانشکده مشتمل بر مهندسی کشاورزی، باغداری و بیوتکنولوژی، تجارت کشاورزی، زراعت و کشاورزی، مهندسی دام، دامپزشکی، اقتصاد، آبیاری، مکانیزه کردن کشاورزی، دانشجویان خارجی، دانشکده غیر حضوری و دانشکده تحصیلات تکمیلی تشکیل شده است. این دانشگاه نیز دارای فضایی مناسب در اوایل خیابان رودکی نزدیک به محلی به نام وَدَنهَ ساز (به معنای پمپ آب) می باشد

آدرس اینترنتی دانشگاه : www.tajagroun.tj

(درتمامی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا مورد قبول ایران است)

دانشگاه دولتی تجارت تاجیکستان

دانشگاه دولتی تجارت تاجیکستان در ساختار تعلیمات عالی تنها دانشگاهی است که متخصصانی در زمینه حسابداری، دارائی، اقتصاد، مدیریت فروش و صنایع غذایی، اقتصاد جهانی، روابط تجاری اقتصادی بین المللی، بازاریابی در بازار بین المللی و خدمات، امورگمرکی، تکنولوژی محصولات غذایی و ساختار های اطلاعاتی در اقتصاد، فارغ التحصیل دارد. دارای 4 دانشکده اقتصاد و مدیریت، اقتصادجهانی و حقوق، تجارت و گمرک، تحصیلات غیرحضوری و13 کرسی فعال می باشد. دانشگاه تجارت با انستیتوی اقتصاد، مدیریت و امور اقتصادی قزاقستان، دانشگاه اقتصادی قزاقستان، دانشگاه بین المللی تجارت آلماتی، دانشگاه دولتی تجارت مسکو، آکادمی اقتصادی مسکو، دانشگاه تعاون مصرف ناواسبیرسک و دانشگاه اتحاد حسابداران و بازرس های حرفه ای آسیای مرکزی همکاری نزدیک دارد.

(درتمامی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مورد قبول ایران است)

دانشگاه فنی دولتی تاجیکستان i

در دانشگاه فنی تاجیکستان 6 دانشکده مشتمل بر انرژی، مکانیک و تکنولوژی، مدیریت، مهندسی و تجارت، حمل و نقل و راه سازی، ساختمان و معماری و تکنولوژی شیمی فلزات فعالیت دارد . دانشگاه تکنیکی جمهوری تاجیکستان با دانشگاههای دولتی فنی تاشکند، دانشگاه الکتروتکنیک مخابرات تاشکند، دانشکده اتومبیل و راه سازی تاشکند، دانشکده ساختمان و معماری تاشکند، دانشکده تکنولوژی صنایع سبک بخارا، دانشگاه برق مسکو، دانشگاه زمین شناسی مسکو، دانشگاه امور ساختمانی مسکو، دانشگاه دولتی ولادیمیر، دانشکده اتومبیل و راه سازی سیبری (آمسک)، دانشگاه حمل و نقل اوکراین و کالج عالی تکنولوژی اینچان (کره جنوبی) رابطه و همکاری دارد. همچنین این دانشگاه با اتحادیه مدارس عالی فنی کشورهای عضو CIS، اتحادیه مدارس عالی ساختمانی کشورهای عضو CIS، اتحادیه مدارس عالی فنی اورال، سیبری و آسیای مرکزی و اتحادیه مدارس عالی معماری کشورهای عضو CIS همکاری می نماید. دانشگاه فنی تاجیکستان عضو اتحادیه دانشگاههای سیستم یونسکو نیز می باشد.

(درتمامی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مورد قبول ایران است)

دانشگاه اسلاویانی

دانشگاه اسلاویانی روسیه و تاجیکستان در سال 1996 میلادی مطابق قرارداد فیمابین حکومت های تاجیکستان و فدراسیون روسیه تاسیس شد. هدف از تشکیل این دانشگاه پشتیبانی از سکنه روسی تاجیکستان و ایجاد شرایط لازم برای تحصیلات آنها می باشد. تحصیل در این دانشگاه مطابق استاندارد و برنامه آموزشی روسیه صورت می گیرد و درس ها به زبان روسی برگزار می شود. در دانشگاه اسلاویانی4 دانشکده فیلولوژی، اقتصاد، تاریخ و روابط بین المللی و حقوق وجود دارد. در دانشکده فیلولوژی، رشته های تخصصی زبان و ادبیات روس، زبان های آلمانی، انگلیسی، چینی و رشته ژورنالیستی وجود دارد. در دانشکدة اقتصاد، رشته های تخصصی مدیریت، دارایی و وام و سیستم اطلاعات اقتصادی وجود دارد. در دانشکده تاریخ و روابط بین الملل، رشته های تخصصی تاریخ، فرهنگ شناسی و روابط بین الملل تدریس می شود. در دانشکده حقوق علوم و گرایشهای مربوط به این رشته تدریس می شود. همچنین بخش آمادگی و پیش دانشگاهی و دو سال تحصیل سال های آخر دبیرستانی در این دانشگاه وجود دارد. در تمام رشته های تخصصی، زبان فارسی تاجیکی به عنوان واحد درسی غیر تخصصی تدریس می شود. در دانشگاه مذکور به آموزش زبان فارسی تاجیکی خیلی توجه می شود و همه ساله قبل از نوروز یک هفته به نام هفتة زبان تاجیکی نامگذاری شده و همایش های باشکوهی به مناسبت جشن نوروز و شعرای ایرانی برگزار می گردد. این دانشگاه بر روی خیابان تورسون زاده در تقریبا در نزدیکی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان می باشد.

(درتمامی مقاطع لیسانس مورد قبول ایران است)
تلفن مشاور موسسه:

09375217872

سایت های موسسه:
اطلاعات و خواندنی های سوئد را در وبلاگ:


www.sdsweden.blogfa.com

اطلاعات و خواندنی های ارمنستان را در وبلاگ:

www.sdaarmanestan.blogfa.com

اطلاعات و خواندنی های تاجیکستان را در وبلاگ:

www.studyintajik.blogfa.com

مطالعه نمایید.


EMAIL:

Sdarman_k@yahoo.com

شماره تماس : 09375217872
تهران > تهران
آدرس سایت : http://www.ezamdaneshjo.blogfa.com