برای ثبت آگهی کلیک کنید
* نت آگهی ، ثبت آگهی در اینترنت
ثبت آگهی
ورود به سیستم
اتومبیل املاک مشاغل زیبایی لپتاپ پزشکی موبایل
زمان ثبت : 3592 روز پیش

مجموعه کامل آهنگهاي استاد غلامحسين بنان

مجموعه کامل آهنگهاي استاد غلامحسين بنان

OSTAD GHOLAM HOSEINE BANAN
تقديم به همه هنر دوستان
مردان بزرگ هنر پيش از آن كه به تاريخ بپويندند و نامشان آذين كتاب شود به واسطه‌ي نفوذ و تاثير در جان و روان جامعه در سينه و صفحه‌ي دل مردم نقش مي‌بندند.
در هر دوره‌اي و عصري بسيارند كساني كه شعر مي‌سرايند، پنجه بر ساز مي زنند و مي‌خوانند،نقش بر بوم مي‌زنند اما از هزاران هزار چنين، شماري اندك هستند كه‌درذهن و خاطره مردم ماندگار مي‌شوند وآدميان گذشته و حال خود را چون آيينه در آنان مي‌بينند.
از اين روي درتاريخ موسيقي ايراني كمتر ايراني ميان سال يا مسن را مي‌توان يافت كه با شنيدن "الهه ناز"، "حالا چرا"، "خزان عشق"، " زهره"، "تواي پري كجايي" به ياد خاطرات گذشته نيفتد.
"الهه ناز"، " خزان عشق"، "غوغاي ستارگان"، "مرغ شباهنگ " و هركدام از اين ترانه‌ها با روح و جان ايرانيان درآميخته وبراي ارتباط با آنان نياز به دانستن "نت"، "سولفژ"، "هارموني"، آكورد و يا هرنوع دانش موسيقي نيست.
برغم تحولات گوناگون سياسي و تاريخ پرفراز و نشيب كشورمان، كه به نوعي در هنر موسيقي ايراني تاثيرگذاشته‌اند، خوانندگاني در يك قرن اخير ظهور كرده‌اند كه با اجراي آثار بديع و ماندگار نام خود را در ذهن مردم جاودان كرده‌اندو از اين ميان مي‌توان به استاد "غلامحسين بنان" اشاره كرد كه به حنجره و صداي مخملين آواز ايران شهرت يافت.
بنان در سال ‪۱۲۹۰‬در خانواده‌اي هنرمند در تهران به دنيا آمد. مادرش دختر محمد تقي ركن‌الدوله، برادر ناصرالدين‌شاه، ارگ مي‌نواخت،پدرش كريم خان بنان الدوله، فرزند ميرزاالله مستوفي از صدايي خوش برخوردار بود و خواهرش نيز نزد "مرتضي ني داوود" تار مي‌نواخت.
خانه‌بنان محل آمد و شد هنرمندان مختلف بود و اولين كسي كه به استعداد بنان پي‌برد ،مرحوم مرتضي ني‌داوود بود و از بنان‌الدوله خواست تا اجازه دهد با غلامحسين موسيقي ايراني كار كند.
بدين ترتيب غلامحسين از ‪۱۱‬سالگي به فراگيري موسيقي پرداخت بعدها فن تلفيق و طرز اداي شعر را از ميرزا طاهر رسايي (ضياء الذاكرين)آموخت ومدتي هم از "ناصر سيف" كسب فيض كرد.
اين دو از روحانيون مطلع به موسيقي ايراني بودند كه سهم به‌سزايي در رشد هنري بنان داشتند.
صداي بنان بم، كوتاه و داراي حالتي بود كه براي ظرافت‌هاي آواز ايراني بسيار مناسب است.

غلتها وتحريرهاي او چون رشته‌هاي مرواريد غلتاني به هم پيوسته و مانند آب روان است.
بنان از سوي "علينقي وزيري" و "عبدالعلي وزيري" به خالقي معرفي شد و براي امتحان آواز به راديو رفت و قطعه‌اي را در سه‌گاه با ويلن "ابوالحسن صبا" اجرا كرد كه تسلطش مورد تاييد حاضران قرار گرفت. استاد بنان، با راه‌اندازي انجمن موسيقي در سال ‪۱۳۲۳‬و تاسيس هنرستان موسيقي در سال ‪۱۳۲۸‬به فعاليت دراين دو مركز پرداخت.
درسال‌هاي فعاليت حرفه‌اي بيشتر به شيوه آواز اديب خوانساري متمايل شد و در رديف،از استاد صبا تاثير پذيرفت و سرانجام شيوه‌و روش خاصي براي خود ابداع كرد.
مهارت در تلفيق شعر و موسيقي ايراني، انتخاب دستگاه مناسب با شعر و قدرت در انتقال مفاهيم ،از ويژگيهاي بارز شيوه آواز استادبنان بود. او هنگامي شعري را به تغني مي‌گرفت كه تمامي معاني و دقايق آن را درك وآنگاه دستگاه مناسب با آن را انتخاب كرده ومي خواند،لذا تمامي حالات جمله از قبيل استهفام، تمنا، اعتراض، توصيف، شكايت و غيره را بخوبي ادا مي‌كرد.

"شهرام آقايي‌پور"دركتاب "روياي هستي" مي‌نويسد: بنان هرگز كلام را فداي آواز نكرده و حق شعر را به تمامي ادا مي‌كرد. پس‌از شروع برنامه گلها در سال ‪۱۳۳۴‬دومين برنامه با صداي بنان با غزل "من مست و تو ديوانه،مارا كه برد خانه"اجرا شد واز آن پس پاي ثابت اين گونه برنامه‌ها شد.
در سال ‪۱۳۳۶‬دراثرتصادف اتومبيل چشم راست خود را از دست دادواز آن پس از عينگ دودي استفاده مي‌كرد.در كارنامه هنري بنان ‪۳۵۰‬اثر به ثبت رسيده كه در برنامه‌هاي موسيقي ايراني ،گلهاي جاويدان،گلهاي رنگارنگ،گلهاي صحرايي،گلهاي تازه اجرا شده است.
او به اجراي ترانه تمايل نداشت وبيشتر آواز خواندن را دوست داشت اما به تشويق خالقي كم كم به تصنيف و قطعات ضربي روي آورد.از آثار استادبنان مي‌توان به "آتشين لاله"، "آتش جاودان" "حالاچرا"، "از ياد رفته"، "اشك وآه"، "اميدزندگاني"، "اي ايران"، "بهار دلنشين"، "بوي جوي موليان"، "كاروان"، "گريه شمع" ياد كرد.
شادروان غلامحسين بيان در هشتم اسفند ‪۱۳۶۴‬درپي يك دوره بيماري درگذشت و در امام‌زاده طاهر كرج به خاك سپرده شد.
اين مجموعه شامل 2 سي دي(ام پي 3) و قابل پخش در کليه دستگاه هاي خانگي و کامپيوتر و ضبط هاي اتومبيل ميباشد.
با يک بار خريد از ما مشتري ما خواهيد شد
بدون احتياج به کارت اعتباري و يا واريز به حساب بانکي
پرداخت مبلغ سفارش پس از تحويل گرفتن کالا
گارانتي تعويض تمامي محصولات و پشتيباني بسيار قوي به صورت تلفني و پست الکترونيک
تحويل کالاي شما در هر کجاي ايران توسط شرکت پست جمهوري اسلامي ايران و بيمه بودن سفارش شما بين راه
شماره ی تماس :