برای ثبت آگهی کلیک کنید
* نت آگهی ، ثبت آگهی در اینترنت
ثبت آگهی
ورود به سیستم
اتومبیل املاک مشاغل زیبایی لپتاپ پزشکی موبایل
زمان ثبت : 3511 روز پیش

تحصیلات رایگان در سوئد(آخرین فرصت

تحصیلات رایگان در سوئد (آخرین فرصت)***

سوئد کشوری کم جمعیت( 9 میلیون نفر ) در اروپای شمالی، با شهرهای مدرن، شیک و امن برای زندگی است . قابل ذکر است که کشور سوئد به مدت سه سال متوالی در تمامی کشورها رتبه دوم را از نظر رفاه اجتماعی کسب کرده است،این کشور دارای تابستان معتدل و زمستان سرد (نیمی از کشور پوشیده از جنگل( می باشد.پس حتما لباس گرم همراه داشته باشید زیرا گاهی هوا تا (10- ) درجه هم سرد می شود. تقریبا تمام مردم بطور کامل با زبان انگلیسی آشنائی دارند. در این کشور مردم قانونمند و وقت شناس هستند و عادت به تنوع فرهنگی دارند . امکانات فرهنگی، ورزشی و تفریحی بصورت کامل مهیا می باشد. واحد پول این کشور کرون است که تقریبا معادل 145 تومان میباشد .رفت و آمد بیشتر با دوچرخه است. کما اینکه اتوبوس و مترو پوشش کامل شهری دارد و برای دانشجویان تخفیف های متعددی در انواع خدمات در نظر گرفته شده .

مهمترین سرمایه کشورسوئد نیروی انسانی تحصیل کرده می باشد. تحصیلات عالی در این کشور هر 6 سال یکبار مورد تجدید نظر قرار می گیرد. دانشگاههای این کشور دارای بیش از 450 رشته در دوره های فوق لیسانس و 20رشته در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی می باشند و سیستم آموزشی براساس سیستم دانشجو محوری طرح ریزی شده است. گرچه رقابت برای پذیرش در دانشگاههای این کشور شدید میباشد،64 درصد دانشجویان مقطع دکترا را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

هزینه زندگی ماهانه یک دانشجو در شهرهای کوچک 500.000 تومان و در شهر های بزرگ 600.000 الی 700.000 تومان می باشد.

در این کشور دانشجویان اجازه کار دارند و اکثراً در تعطیلات کار می‌‌کنند. (بر خلاف باقی کشورها محدودیت زمانی 20 ساعت در هفته برای کار وجود ندارد(

در دانشگاه های سوئد دو ترم تحصیلی وجود دارد :

1 . شهریور ( September)
2 . دی ( January ) ( در ترم January رشته ها محدود هستند. )

سیستم آموزشی ترمیک و زبان آموزشی در مقطع لیسانس برای اکثر رشته ها سوئدی است، به استثنای چند رشته معدود در مقطع لیسانس و کل رشته ها در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی است.

برای اقدام به منظور اخذ پذیرش تحصیلی در برنامه های آموزشی انگلیسی باید مدرک زبان انگلیسی TOEFL یا IELTS و برای برنامه های آموزشی سوئدی مدرک TISUS الزامی می باشد و امکان یادگیری زبان در کشور سوئد مقدور نمی باشد . برای یادگیری زبان سوئدی در کشور سوئدی استثنا وجود دارد .

طول دوره های فوق لیسانس 1 تا 2 سال می‌باشد و تغییر رشته امکان‌پذیر و بین دانشجویان بسیار مرسوم است. پذیرش مستقیم به دوره دکترا به دلیل رقابت شدید مشکل می باشد. لذا به دانشجویان خارجی توصیه می‌گردد ابتدا دوره فوق لیسانس را در سوئد بگذرانند .

اکثر دانشجویان ایرانی که برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به سوئد رفتند و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را داشتند در امتحان دکترا پذیرفته شدند و در بدو ورود به این مقطع با حقوق های بالا که تا 3 برابر مخارج ماهانه دانشجو هست به استخدام دانشگاه درآمدند.
به دلیل روی کار آمدن پارلمان جدید در سوئد و بازنگری در تمامی قوانین ( تا کنون بسیاری از قوانین مربوط به کار و مالیات و ... عوض شده ) برای این ترم احتمال شهریه ای شدن بسیار زیاد شده بود که گویا این برنامه به ترم بعدی موکول شد. کسانی هم که این ترم پذیرش بگیرند درهر صورت کل دوره را به صورت رایگان می گذرانند. لذا این ترم آخرین فرصت برای دانشجویان هست که از این فرصت استثنایی استفاده کنند .

دلایل سختگیری دانشگاهها در صدور پذیرش دانشجویی به دانشجوهای بین الملل :

1. مهمترین رایگان بودن تحصیلات در تمامی مقاطع است.

2. معتبر بودن دانشگاهها و مدارک تحصیلی سوئد در تمامی کشورها

3. انگلیسی زبان بودن دانشگاه ها

بنابراین ما با آماده نمودن پرونده دانشجو به بهترین نحو ممکن و گذاشتن مدارک اضافه بر سازمان ، در اختیار داشتن نماینده متخصص اخذ پذیرش داخل سوئد و انتخاب دانشگاه متناسب با شرایط دانشجو شانس پذیرش دانشجو را چندین برابر می کنیم .

برای کسب اطلاعات بیشتر در هر زمینه ای با مؤسسه از راه های زیر در ارتباط باشید :

تلفن : 22955835 و 22953980 (021 )

برای دریافت فرم مشاوره و دریافت اطلاعات تکمیلی e-mail خود را به همراه کلمه Moshavere این شماره مسیج (پیام کوتاه) نمایید : 09354590103

یا با پست الکترونیکی زیر در ارتباط باشید :

ezame.daneshjoo@gmail.com
شماره ی تماس : 22955835
تهران > تهران