برای ثبت آگهی کلیک کنید
* نت آگهی ، ثبت آگهی در اینترنت
ثبت آگهی
ورود به سیستم
اتومبیل املاک مشاغل زیبایی لپتاپ پزشکی موبایل
زمان ثبت : 3531 روز پیش

پذیرش و تحصیل در دانشگاههای مجارستان

اخذپذیرش تحصیلی واعزام دانشجو توسط موسسه معتبرومورد تایید وزارت علوم

این کشور دارای 4 دانشگاه علوم پزشکی و1 دانشگاه علوم مهندسی مورد تاییدایران می باشد که تعدادی از آنها در ذیل معرفی شده اند.

دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست:Budapest university of Technology and Economics

این دانشگاه معروفترین دانشگاه فنی و مهندسی در اروپای مرکزی است که به 6 زبان زنده دنیا (انگلیسی ، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، روسی و مجاری) تدریس نموده و در سال 1782 تاسیس شده است

رشته ها: دانشکده معماری (طراحی ساخت، ساختمان، طراحی منطقه ای و شهری و...)- دانشکده مهندسی شیمی(شیمی آلی و بیولوژیک، پلاستیک صنعتی، داروهای صنعتی، تکنولوژی غذایی و بیولوژی صنعتی و...)- دانشکده مهندسی عمران(راه و راه آهن، سازه، هیدرولوژیک و...)- دانشکده مهندسی الکترونیک وانفورماتیک(مخابرات، قدرت، کنترل و تجهیزات، میکروالکترونیک، مهندسی کامپیوتر و نرم افزار و سخت افزار و...)- دانشکده مهندسی مکانیک(تولید، پروسه، طراحی ماشین، مدیریت صنعتی، مهندسی صنایع غذایی و شیمیایی، ریاضیات در مهندسی و...)- دانشکده حمل و نقل(مهندسی حمل و نقل و...)- دانشکده علوم طبیعی و اجتماعی(مهندسی هسته ای، تکنولوژی هسته ای، تربیت معلم، روانشناسی، اقتصاد و...)- دانشکده جدید علوم اقتصادی(روانشناسی، مدیریت، مدیریت بازرگانی، ارتباطات، اقتصادو...)

مقاطع: لیسانس، فوق لیسانس و دکتری شهریه: در مقطع لیسانس سالیانه 5700 یورو که در دو قسط در شروع هر ترم تحصیلی دریافت می گردد. در مقطع فوق لیسانس و دکتری سالیانه 8000 -6000 یورو که در دو قسط در شروع هر ترم تحصیلی دریافت می گردد. هزینه زندگی: ماهیانه حداقل500 دلار می باشد.
زبان تدیس در دانشگاه: زبان تدریس انگلیسی است و دانشگاه امکانات آموزش زبان انگلیسی و کالج پیش دانشگاهی را دارد و هزینه دوره یکساله پیش دانشگاهی نیز 5700 یورو می باشد.
تسهیلات دانشگاهی : دانشگاه های مجارستان مورد تاییدایران و تماما بین المللی می باشند و دانشگاه فنی بوداپست تنها دانشگاه کل اروپا است که به 6 زبان زنده دنیا در آن تدریس می شود و بیش از 250 سال قدمت و 6 جایزه نوبل دارد. دانشجویان پس از مد تی اقامت در مجارستان می توانند برای استفاده از تعطیلات سالیانه و یا تعطیلات تابستانی به کشورهای همسایه و اروپای غربی به صورت توریستی مسافرت نمایند .تمامی دانشجویان می توانند از امکانات ورزشی، مرکز کامپیوتروصل به اینترنت، کتابخانه بسیار مجهز لابراتوارهای دانشگاه ومراکز فرهنگی به صورت رایگان استفاده نمایند.
دانشجویان ممتاز می توانند از25%-20 % تخفیف دانشجویی بهره مند شوند.

کالج بین المللی بوداپست: College International Budapest
رشته ها: قدیمی ترین کالج آماده سازی دانشجویان برای ورود به رشته های علوم پزشکی به صورت تخصصی و دارای کیفیت بالای آموزشی و برگزار کننده دوره های پیش دانشگاهی رشته های علوم پزشکی و علوم فنی و مهندسی و دوره آمادگی زبان انگلیسی در 3 سمستر و نماینده اکثر دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی و آلمانی.
شهریه: شهریه دوره پیش دانشگاهی 5900 دلار و شهریه زبان انگلیسی هر سمستر 2000 دلار می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی سملوایز بوداپست: Semmelweeis University Budapest
رشته ها: رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی،پرستاری ، بینایی سنجی، فیزیوتراپی، تربیت بدنی و... به زبان انگلیسی و آلمانی تا مقطع دکتری.
شهریه: شهریه سالیانه رشته های تربیت بدنی علوم ورزشی 4900- 6900 دلار، رشته فیزیوتراپی 6500 دلار و رشته پزشکی سال اول و آخر 560/10 دلار و سالهای بعدی 8830 دلار و رشته دندانپزشکی سالیانه 1120 دلار گرانتر از رشته پزشکی می باشد. هزینه زندگی ماهیانه حداقل 500 دلار می باشد.
شرط ورود به دانشگاه: قبولی در امتحان ورودی زیست شناسی، شیمی و زبان انگللیسی و آلمانی و در صورت عدم قبولی در امتحان طی دوره یکساله کالج بین المللی بوداپست.

دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی(سگد) در سگد:
ofUniversity of Szeqed
رشته ها: رشته های پزشکی و دندانپزشکی(تا سال دوم و پس از آن انتقال به س) ، دارو سازی و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی
مقاطع: لیسانس،فوق لیسانس، تا پایه دکتری در تمامی رشته ها شهریه: سال اول پزشکی 9130 دلار وسالهای بعدی 7720 دلار، شهریه سالیانه داروسازی سال اول 6125 دلار و سالهای بعدی 5200 دلار، شهریه دوره پیش دانشگاهی 4700 دلار می باشد. هزینه زندگی ماهیانه حداقل 450 دلار می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی پچ در پچ: Pecs University Medical School, Pecs
رشته ها: دارای رشته پزشکی و پیش دانشگاهی پزشکی و هنرهای نمایشی و موسیقی به زبان انگلیسی.
شهریه ها: دوره پیش دانشگاهی 4400دلار و شهریه سالیانه 7700 دلار می باشد. هزینه زندگی ماهیانه حداقل 500 دلار.

دانشگاه اتوش لورند بوداپست:
Eotvos Lorand University
رشته ها: دارای رشته ها ی و زیست شناسی و ادبیات به زبان انگلیسی
شهریه: سالیانه 6650- 5620 دلار می باشد. هزینه زندگی ماهیانه حداقل 500 دلار.
دانشگاه دامپزشکی سنت اشتوان بوداپست: Szent Istvan University, Budapest
رشته ها : دارای رشته دامپزشکی به زبان انگلیسی
شهریه :شهریه دوره پیش دانشگاهی 5900 دلار و شهریه سال اول 9350 دلار و سالهای بعد 8180 دلار میباشد . هزینه زندگی ماهیانه حداقل 500 دلار میباشد.

کالج مک دانیل بوداپست: ( شعبه دانشگاه وستمینستر آمریکا )

رشته ها : رشته های اقتصاد، مدیریت بازرگانی ، Mcdaniel College, Budapest
علوم سیاسی و اقتصاد، ارتباطات و ... به زبان انگلیسی تا لیسانس
شهریه : شهریه در مقطع لیسانس سالیانه 6900 دلار و شهریه دوره پیش دانشگاهی 5900 دلار _ هزینه زندگی ماهیانه حداقل 500 دلار میباشد .
دانشگاه علوم اقتصادی بوداپست: Budapest University of Economic Sciences and Public Administration
رشته ها : دارای رشته های اقتصاد، مدیریت بازرگانی و ... به زبان انگلیسی تا مقطع دکترا با آموزش زبان انگلیسی و کالج پیش دانشگاهی با شهریه 4000 دلار .
شهریه :شهریه در مقطع لیسانس سالیانه 4200 دلار _ شهریه دوره پیش دانشگاهی 4000 دلار _ هزینه زندگی ماهیانه حداقل 500 دلار میباشد .

دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس: ( قدیمی ترین دانشگاه مهندسی اروپای مرکزی )
University of Miskolc
رشته ها : دارای رشته های فنی و مهندسی ، کامپیوتر، موسیقی ، حقوق وعلوم انسانی و ... به زبان انگلیسی تا مقطع دکترا با امکانات آموزش زبان انگلیسی و کالج پیش دانشگاهی با شهریه 4400 دلار .
شهریه : شهریه درمقطع لیسانس سالیانه 5000 دلار_ هزینه زندگی ماهیانه حداقل 500 دلار میباشد .

دانشگاه علوم پزشکی دبرسن:
University of Debrecen
رشته ها : رشته پزشکی ، دندانپزشکی و پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی
شهریه: شهریه دوره پیش دانشگاهی 4800 دلار و شهریه رشته پزشکی 8000 دلار و رشته دندانپزشکی 8500 دلار در سال میباشد.هزینه زندگی ماهیانه حداقل 500 دلار میباشد.
تسهیلات دانشگاهی و امکانات رفاهی دانشجوئی در کشور مجارستان
تمامی دانشجویان در دانشگاههای این کشور میتوانند بصورت رایگان از امکانات ورزشی ، باشگاههای ورزشی، استخرهای شنا، مرکز کامپیوتر وصل به اینترنت ، کتابخانه ، لابراتوارهای دانشگاه و مراکز فرهنگی دانشگاهها استفاده نمایند. کشور مجارستان تقریبا تمامی دانشگاههای خود را به امکانات ویژه تجهیز نموده است تا از اقصی نقاط جهان جاذب دانشجو باشد. دانشگاههای کشور مجارستان از اکثر کشورهای دنیا فی المثال کشورهای آمریکا، فرانسه ، اتریش ، آلمان ، کشورهای اسکاندیناوی ، کشورهای آسیائی مانند تایلند، چین ، هند، کشورهای عربی ، ایران ، ژاپن ، آفریقای جنوبی دانشجو دارند.
بیمه درمانی دانشجویان، رستوران دانشگاهها، نظام تحصیلی، هزینه های مسکن، آب و هوا در کشور مجارستان ( تمامی هزینه ها و اعداد بطور تقریی و قابل تغییر میباشد)
بیمه درمانی دانشجویان اجباری بوده و هزینه ای حدود 100 دلار در طول هر سال از دانشجویان دریافت میگردد و اجباری است .
در تمامی دانشگاهها امکانات پذیرائی از دانشجویان در رستوران دانشگاه موجود و هزینه صبحانه 5/0 تا 1 دلار و هزینه هر وعده غذا در رستوران دانشگاه بصورت سلف حدود 2 دلار میباشد( تنوع غذایی بسیار زیاد است و برنج و مرغ و سوپ نیز پخت میشود) و در تریا دانشگاه هر ساندویچ سوسیس یا هات داگ حدود 50 سنت میباشد.

هزینه اجاره یک سوئیت دانشجوئی 30 تا 70 متر با امکانات رفاهی و مبله دانشجوئی بسته به فاصله با دانشگاه در شهر بوداپست 400-250 دلار میباشد. البته دانشجویان در صورتیکه با هم هم اطاق شوند هزینه اجاره مسکن کمتر ومحل بزرگتری میتوانند اجاره نمایند.( هزینه اجاره مسکن در بودا یعنی شمال رودخانه دانوب گرانتر از پشت یعنی جنوب رودخانه میباشد و هزینه استفاده از خوابگاه دانشجوئی شبی 11 یورو میباشد.
بطور تقریبی هزینه شارژ و آب ماهیانه 20$، هزینه گاز مصرفی در تابستان 10$ و در زمستان 40$، هزینه برق مصرفی 30$ و هزینه آبونمان تلفن 10$ در ماه میباشد.
هزینه خرید سیم کارت موبایل رایگان و شارژ اولیه 12$ میباشد. در صورتیکه گوشی موجود باشد فقط هزینه شارژ پرداخت میشود .
آب و هوا در کشور مجارستان معتدل میباشد و 8-7 درجه از کشور ایران خنکتر میباشد.
گواهی سلامت جسمانی : گواهی آزمایشات ایدز و هپاتیت و عکس قفسه سینه با گزارش به زبان انگلیسی و یک گواهی عمومی تندرستی از پزشک متخصص به زبان انگلیسی .

هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان
هزینه تحصیل:1- کالج اّ مادگی برای گروه پزشکی در بوداپست سالانه 5900 دلار. شهرستان دبرسن4800 دلار ودر سگد 4700 دلار میباشد.(قابل پرداخت در دو قسط).
2- هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به شرح زیر میباشد (قابل پرداخت در 2 قسط) شهریه سالانه پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سملوایس بوداپست 10800 دلار و در دانشگاه دبرسن همه سالها 8000 دلار و در دانشگاه سگد پزشکی و دندانپزشکی سال اول 9130 دلار و سالهای بعدی 7720 دلار میباشد ودر دانشگاه پچ سالانه 10000 دلار .
3- هزینه تحصیل دررشته های فنی و کالج فنی سالانه 5700 یورو میباشد (هر ترم 2850 یورو)
هزینه زندگی : در بوداپست ماهانه 700 الی800 دلار و در شهرستا نها 500 الی 600 دلار ماهانه میباشد
.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کشور مجارستان
1-ترجمه دیپلم ونمرات دبیرستان (و پیش دا نشگاهی در صورت وجود)
2-کپی پاسپورت از صفحات 1الی 9
100 دلار یا یورو به عنوان هزینه درخواست نامه (توسط دانشگاه جهت صدور پذیرش دریافت میگردد) 3-معادل
4-داشتن مدرک زبان انگلیسی TOFEL با نمره550 و IELTS با نمره0/5
مدارک جهت اخذ ویزای تحصیلی
1-اصل پاسپورت با حداقل 18 ماه اعتبار
2- اصل پذیرش تحصیلی (توسط نما ینده دانشگاه اخذ میشود )
3-قبض پرداخت شهریه ترم اول دانشگاه (به دانشگاه یا نماینده رسمی دانشگاه)
4-ضمانت نامه دانشجو توسط نماینده رسمی دانشگاه
5-ترجمه سند منزل پدر (مادر دانشجو یا قیم قانونی او) یا گواهی اشتغال به کار پدر
6-گواهی حساب بانکی پدر دانشجو (مادر یا قیم قانونی دانشجو)
7-رزرو هتل یا خوابگاه (توسط نماینده دانشگاه و به هزینه دانشجواخذ می شود)
8-6 قطعه عکس3در 4 پاسپورتی
9-هزینه سفارت جهت تشکیل پرونده (550000 ریال و غیر قابل استرداد)
10-2 سری فرم تکمیل شده سفارت و 2 سری کپی از مدارک فوق
مدارک مورد نیاز جهت ویزای همراه دانشجو (والدین)
1-اصل پاسپورت با حداقل 12 ماه اعتبار
2-بیمه نامه مسافرتی به میزان مدت اقامت
3-ترجمه سند منزل به نام شخص (یا همسر شخص) یا گواهی اشتغال به کار
4-ترجمه گواهی حساب بانکی به نام شخص
5-ترجمه شناسنامه (فقط مادر دانشجو)
6-6 قطعه عکس پاسپورتی
7- رزو هتل یا خوابگاه
8-هزینه سفارت جهت صدور ویزا (390000 ریال وغیر قابل استرداد)

لطفآ پس از مطالعه کامل آگهی وداشتن شرایط مالی وعلاقه. درخواست اولیه ووضعیت کامل خودرا
شامل:(مشخصات.شهرمحل سکونت.تلفن.مدرک تحصیلی ونام دانشگاه .معدل.متقاضی چه
رشته ودانشگاه .وضعیت سربازی.میزان آشنایی به زبان خارجی )وسایراطلاعات لازم را
به آدرس ذیل ارسال نمایید

farayandsazan.co@gmail.com

شماره تماس : 05116610744 -- 09153023570
(ازساعت 9 صبح تا2 و 4 تا 7.30 بعدازظهرروزهای شنبه تا پنج شنبه)

شرکت فرایندسازان توسعه دانش
شماره تماس : 09153023570